Oravský hrad

 
  • 1 z 2
 
Obrázková publikácia Oravský hrad.
Dostupnosť Skladom
€20    
Značka Oravské múzeum
Kategória Knihy o Orave
Krásy Oravy
Krásy Oravy
na jednom mieste
Originálne suveníry
Originálne suveníry
tričká, mince, knihy...
Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti
už od roku 2014
 

Publikáciu Oravský hrad vydalo Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne v apríli 2009 a verejnosti bola slávnostne uvedená 17. mája 2009 priamo na Oravskom hrade.

Publikácia je založená hlavne na fotografiách, ktoré umožňujú spoznať vizuálnu stránku Oravského hradu. Zachytáva exteriér a interiér tejto úžasnej kamennej stavby do najmenších detailov. Odhaľuje všetky zákutia, ktoré návštevníci pri osobnej prehliadke hradu nemajú možnosť zachytiť.

Kniha vás prevedie najkrajšími časťami hradu, Kaplnkou sv. Michala v Dolnom hrade, komnatami, salónmi, terasami, galériami panovníkov, ale i prírodovednou a etnografickou expozíciou v Strednom hrade s exkluzívnymi a originálnymi fotografiami klenotov a zbierkových predmetov. Obsahuje aj prehľad sprievodných podujatí, ktoré sa na hrade realizujú.

Fotografie exteriéru zas zachytávajú hrad zo všetkých uhlov a nechýbajú ani historické fotografie, ponúkajúce jedinečný pohľad na pôvodný stav hradu v 20. storočí.

Jednotlivé snímky tejto národnej kultúrnej pamiatky sú zároveň doplnené odborným popisom s cieľom krátko a výstižne priblížiť zaujímavé momenty z histórie Oravského hradu a stavebný vývoj Horného, Stredného a Dolného hradu.

Kniha je rozdelená na kapitoly a aby bola širokospektrálna, jej text je zároveň preložený do anglického jazyka. Veríme, že si preto nájde čestné miesto nielen v knižniciach milovníkov histórie.

Editorom publikácie je riaditeľka Oravského múzea PaedDr. Mária Jagnešáková a autormi odborných textov sú pracovníci Oravského múzea: PhDr. Elena Beňušová, Mgr. Michal Čajka, Mgr. Iveta Floreková, Eva Lofajová a RNDr. Oľga Removčíková. Autorom fotografií je profesionálny fotograf Michal Pišný a o grafickú úpravu sa postaral Ján Vrabec.

Detaily o knihe:

Počet strán: 160
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 230 x 295 mm
Jazyk: slovenský, anglický
EAN: 9788096888078
Rok vydania: 2009
Vydavateľstvo: Oravské múzeum P. O. Hviezdoslava v Dolnom Kubíne