Oravské múzeum

 
 

Publikácia Oravské múzeum – dejiny a súčasnosť

Dostupnosť Skladom
€25    
Značka Oravské múzeum
Kategória Knihy o Orave
Krásy Oravy
Krásy Oravy
na jednom mieste
Originálne suveníry
Originálne suveníry
tričká, mince, knihy...
Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti
už od roku 2014
 

Kniha Oravské múzeum – dejiny a súčasnosť je prvou ucelenou odbornou publikáciou o historickom vývoji múzea, ktoré vzniklo v roku 1868.

Publikácia charakterizuje nielen jednotlivé historické obdobia a medzníky od roku 1868 do roku 2013 v práci Oravského múzea, medzi ktoré patria jednotlivé formy výskumu, odbornej, publikačnej a tiež kultúrno-výchovnej či vzdelávacej činnosti. Oravské múzeum sa venuje i prezentačnej činnosti vo forme podujatí v areáli danej expozície. Múzeu rokmi postupne pribúdali objekty a expozície významné pre celú slovenskú kultúru a dejiny.

Táto jedinečná publikácia preto približuje aj projekty, granty ale najmä investičnú činnosť, ktorá je na zachovanie a obnovu pamiatok často nevyhnutná.

V publikácii sú podrobnejšie predstavené expozície Oravského múzea v súčasnosti sprístupnené verejnosti konkrétne Oravský hrad (minca Oravský hrad) v Oravskom Podzámku, Čaplovičova knižnica, Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava a pamätná izba T. H. Florina v Dolnom Kubíne, areál Hviezdoslavovej hájovne pod Babou horou v Oravskej Polhore spolu s expozíciou Hviezdoslavovej Hájnikovej ženy v Rovniach pod Babou Horou a expozíciou Milana Urbana, tiež rodný dom Martina Kukučína v Jasenovej a areál Oravskej lesnej železnice v katastri obcí Oravská Lesná a Zákamenné. Do roku 1991 bolo súčasťou Oravského múzea aj Múzeum oravskej dediny v Zuberci.

Pre zostavenie publikácie predchádzal výskum a spracovanie všetkých dostupných archívnych prameňov a literatúry ako podkladov k jeho dejinám. Textovú časť dopĺňa množstvo dobových a súčasných fotografických dokumentov. Autorsky publikáciu pripravili pracovníci Oravského múzea.

Ďalšie zaujímavé knižné tituly a publikácie oravského regiónu a jeho pamiatok nájdete v našej kategórii: Knihy o Orave.

Detaily o knihe:

Počet strán: 256
Väzba: pevná väzba
Rozmer: 310 x 240 mm 
Hmotnosť: 1250 g
Jazyk: slovenský 
EAN: 9788089564057
Rok vydania: 2013 
Vydavateľstvo: Oravské Múzeum P. O. Hviezdoslava v DK