Gorali

 
Novinka Zväčšiť
 

Miloš Jesenský - Gorali - Veľká kniha o Goraloch Oravy, Liptova a Kysúc.

Dostupnosť Skladom
€17,90    
Kategória Gorali na Orave
Krásy Oravy
Krásy Oravy
na jednom mieste
Originálne suveníry
Originálne suveníry
tričká, mince, knihy...
Garancia spokojnosti
Garancia spokojnosti
už od roku 2014
 

Svojrázni obyvatelia hôr na slovenskom, poľskom a českom pomedzí majú tajuplný pôvod, osobité zvyky, vlastné nárečie a rázovitú, nezameniteľnú kultúru odvodenú od valaského folklóru.

Veľká kniha o Goraloch Oravy, Liptova a Kysúc s názvom Gorali od autora Miloš Jesenský je príbeh goralov, ktorí prišli z ďaleka. Majú svoju kultúru, vlastné nárečie, svoje zvyky, prácu, ktorú nadovšetko milovali a bola ich živobytím. Boli húževnatí a vytrvalí a ich kultúra prežila dodnes.

Goralov národopisci poznajú ako etnografickú skupinu žijúcu na slovenskom, poľskom a českom pomedzí od juhovýchodného Sliezska po severný Spiš, ako aj v malých komunitách po ostatnom Slovensku, Poľsku a na hraniciach.

Kolektívne dielo významných inštitúcií a bádateľov Žilinského kraja je prvým, ktoré v relatívnej úplnosti, z historických aj etnografických hľadísk, spracúva fenomén Goralov a goralskej kultúry (materiálna kultúra, obyčaje, folklór a folklorizmus, goralské nárečie, ľudové piesne) v regiónoch Oravy, Liptova a Kysúc.

Textovú informáciu dopĺňajú unikátne dokumenty, nechýba podrobné anglické resumé ku každej kapitole.

Chcete potešiť svojich známych pekným darčekom? Goralské tradície v jednom balíčku - originálny goralský balíček vhodný ako univerzálny darček.

Detaily o knihe:

Počet strán: 212
Rozmer: 210 x 275 mm
Hmotnosť: 1200 g
Jazyk: slovenský
EAN: 9788081280733
Rok vydania: 2013
Vydavateľstvo: Matica slovenská